صحبت با میگل 22 ژانویه 2011

با میگل حرف زدم بهش گفتم که این دوستی از نظر من اشکالی نداره و اون میتونه با دوستش دوست باشه ولی با نظارت من.

هفته ی پیش میگل اومد خونه و من مهمون داشتم . مهمونای منم کسایی بودن که ازشون رو درواسی داشتم . یهو پیش اونها به من گفت مامان تلفن با شما کار داره. گوشی رو گرفتم و دیدم که پشت خط یه پسره است و با من حال و احوال کرد و بهم تبریک گفت بابت مقاله ای که در یه سمینار ارایه کرده بودم و ازم خواست که ناهار با میگل برن بیرون. بهش گفتم که من مهمون دارم و این کار امکان پذیر نیست ازم خواهش کرد برای بعد از ظهر اگه امکان داره اجازه بدم میگل رو ببینه .

بهش گفتم برای ١ ساعت اشکال نداره . ساعت ۵ میگل رو بردم سر قرار ولی وقتی تنها شدم به شدت گریه کردم . توی ماشین در حین رانندگی اشکهام بند نمیاومد. نمیدونستم کارم درسته یا نه . از یه طرف میترسیدم این کار برای میگل عادی بشه و از یه طرف میترسیدم اگه اجازه ندم همه چیز رو از من پنهون کنه .

بهش ١ ساعت وقت داده بودم و سر ١ ساعت میگل به خونه برگشت . باهاش حرف زدم و بهش گفتم از این به بعد اگه میخواد قرار بذاره به صورت دسته جمعی باشه و اگر دلش خواست میتونه دوستش رو دعوت کنه خونه تا من هم باشم .

خیلی راحت قبول کرد و خیالم راحت شد . خلاصه همچنان دست و پا میزدم با زمین و زمان مشورت کردم ببینم چی کار باید انجام بدم . این جا فقط یه دوست دارم که میتونم باهاش درد دل کنم و این دوستم دکتری مددکاری اجتماعی هست . دیگه به کسی نگفتم چون ایرانی های اینجا سریع شروع به قضاوت و صدور حکم میکنن و دلم نمیخواست که الکی بچه ام تو دهن مردم بیافته . با دوستهای با تجربه و متخصصی که تو ایران داشتم حرف زدم و همه گفتن که درست برخورد کردم . کمی خیالم راحت شد .

بالاخره به این نتیجه رسیدم که باید با پدر میگل حرف بزنم و ازش خواهش کنم که حضورش رو از این به بعد به میگل اعلام کنه .

بهش زنگ زدم و گفتم که میگل احتیاج به محبت جنس مخالف داره به خاطر نبودن پدرش در این مدت ضربه خورده و ازش خواهش کردم که با میگل وقتی در مدرسه است تماس بگیره.

جالبیش اینجاست که پدر میگل متخصص روانشناسی کودکه و این مرد تنها چیزی که براش مهم نیست کودک خودشه.

خیلی منطقی باهاش حرف زدم و اونم شروع کرد که هیچ زنی رو پیدا نکردم که به اندازه ی تو بهش احساس نزدیکی روحی کنم و از این چرت و پرتها. نزدیک ١ ساعت حرف زدیم و تو این مدت من فقط ازش خواهش میکردم حواسش به میگل باشه . مشکل میگل رو بهش گفتم و خواستم که از تخصصش در این راه استفاده کنه . ازش سئوال کردم که چرا حتی تولد میگل هم هیچ وقت بهش زنگ نمیزنه . ازش خواستم که   این سوال رو از جنبه ی یه انسان بهم جواب بده. خندید و گفت هر چی که تو بگی حق داری !!! خیلی این ادم رو داره بهم میگه لطفا میتونی کاری برای من انجام بدی که اگه خواستید از ایران برید منم با شما بیام . میگفت تو که این همه محبت به من داشتی و این لطف رو هم برای من انجام بده .باورتون نمیشه به این همه پر رویی فقط خندیدم و گفتم من خیلی به تو لطف کردم و دیگه جای لطفی باقی نمونده .از تماسم خوشحال شد و ازم تشکر کرد .

خلاصه جمعه به میگل زنگ زدم و بهش گفتم که منتظر تماس پدرش باشه . به پدرش هم زنگ زدم و گفتم که یادش نره به میگل زنگ بزنه .

دلم مثل سیر و سرکه میجوشید نمیخواستم با میگل تماس بگیرم تا احساس نکنه که فضولی میکنم با پدرش قرار گذاشته بودیم که وقتی با میگل تماس گرفت به من نتیجه رو اعلام کنه .

دیدم خبری نشد بهش زنگ زدم و خیلی بد جوابم رو داد با یه لحن خیلی زشتی بهش گفتم مگه طلبکاری؟ گفت نه ظاهرن تو طلبکاری !!! گفتم شاید پیش خانمت هستی و نمیتونی صحبت کنی . گفت نههههههههه. در حالی که میدونستم داره دروغ میگه . بهش گفتم من اگه تماس گرفتم فقط به خاطر بچه ام هست و الا من کاری به تو ندارم .شنیده بودم که از زنش خیلی میترسه . بدون خداحافظی قطع کردم .

گوشی رو قطع کردم و چشمام شروع به باریدن کرد .دلم میخواست داد بزنم که باید من از تو طلبکار باشم به خاطر تمام سالهایی که ازم گرفتی به خاطر اینکه این بچه بچه ی تو هم هست ولی من دارم بار تو رو به دوش میکشم و این میتونه من رو تا اخر عمرت ازت طلبکار کنه . ولی بازم سکوت کردم و برای تنهایی خودم فقط گریه کردم . 

میگلم این رو برای تو نوشتم تا بدونی که تمام تلاشم رو میکنم تا بتونم بهت کمک کنم هر چند به قیمت از بین رفتن غرور و ....میخوام یه روزی بفهمی که من چقدر داغونم و فقط به عشق تو میمونم .

امیدوارم که بتونم کمکت کنم . دختر زیبای من میدونم که یه جنبه ی زندگیت خالیه خالیه . تو این ۶ یا ٧ سال هیج وقت حتی یه تماس از طرف پدرت نداشتی ولی میخوام بفهمی که هر جا لازم باشه خودم رو به اب و اتیش میزنم تا بتونم کمکت کنم . بدون که عزیزترینی برای من در زندگیم و مامان همیشه عاشقته .

/ 6 نظر / 2 بازدید
تفكرات يواشكي يك...

خیلی ناراحت شدم از شعور پایین این ادم. واقعا دلم گرفت . احتمالا میگل بهش چیزی گفته که اینجوری قاطی کرده چی بگم [ناراحت]

رها-ستایش

متاسفم و واقعا حیف ان تخصصی که به ایشون دادند تجربه خاصی ندارم اما دعا می کنم بهترینها برای شما و میگل رخ بده

سفید برفی

یعنی ایشون با میگل تماس نگرفت؟واقعا که!!!!!!!!!!!!مدرکشو از کجا گرفته؟عزیزم تو بهترین و مهربونترین مادر دنیایی.اینو خود میگل هم میدونه.دخترتم خیلی فهمیده هست که با اجازه تو کاراشو انجام میده نه پنهانی.و رفتارت خیلی خیلی عالی و منطقی بوده.چون اگه اینکارو نمیکردی امکان داشت دیگه ازت پنهان کنه حرفای دلشو.وای عزیزم تو براش هم مادری هم یه دوست صمیمی یه دختر بیشتراز این چی میخواد؟که با مامانش مثل دوست باشه؟بهت افتخار میکنم که داری تنهایی تمام اینکارا رو میکنی.پدر میگل هم لیاقت داشتن همچین همسر و فرزندی رو نداره.براش واقعا متاسفم نمی شه بهش گفت پدر.هنوز شعورش اونقدر نشده که نام مقدس پدر رو روش بذارن.

یه مامان

سلام عزیزم من از خدامه که بابای پسرم دیگه سراغی از ما نگیره چون شرش بیشتر از خیرش هست و با اینکه اون هم به اصطلاح تحصیلکرده است همون چند لحظه برای تحویل گرفتن بچه هم کلی خزعبلات بار من میکنه در ضمن عطایشان را به لقایشان میبخشیم اگر اینها منطق سرشون میشد که کار ما به اینجا نمیکشید مواظب خودت و دختر گلت باش باز هم خدارو شکر

سمیه

این آدم تعطیل رو چه به این حرفا رسیدگی به بچه اش بعیده اگه می خواست اون براش مهم باشه که تو براش مهم بودی وقتی به تو با این همه گذشت رسیدگی نکرد به بچه اش رسیدگی میکنه بعیده

ماندانا

سلام عزیزم. واقعا که تو مادر فداکاری هستی و امیدوارم با دیدن موفقیتهای دخترت تمام این غصه هات از یادت بره.